Věrka z obchůdku Koloběh

Milí přátelé a čtenáři našich článků,

jmenuji se Martina Habová a představuji se Vám jako nová administrativní posila ve FOREWEAR. Budu mít na starost komunikaci s firmami i jednotlivými zákazníky a budu náš blog obohacovat o nová zajímavá témata.

Jedním z mých prvních úkolů ve FOREWEAR bylo setkání se s paní Věrkou z obchůdku Koloběh, který nejspíš už znáte z našich dalších článků, a příjemné popovídání si s ní, aby mohl vzniknout tento rozhovor. Paní Věrka se vám bude s úsměvem věnovat, když zavítáte do charitativního second handu Koloběh v Dittrichově ulici.

Věrka z obchůdku Koloběh

Věrka z obchůdku Koloběh

Obchůdek Koloběh, kde Věrka pracuje, je provozován Borůvkou Praha o.p.s. S Borůvkou ve FOREWEAR spolupracujeme od konce roku 2013 a pomáháme jim organizovat sbírky oblečení ve firmách. Pěkné kousky se prodají v Koloběhu a podpoří tím pracovní místo pro, nyní už dvě, zaměstnankyně se zdravotním handicapem. To, co nevyužijí v Koloběhu, putuje dále k těm, kteří to potřebují, a část, která už se využít nedá, jde na zpracování textilu na výrobky FOREWEAR. Do Koloběhu můžete přinést své nevyužité oblečení a podívat se také na výrobky FOREWEAR a zakoupit si je. Máme zde barevné obaly na knihy, na mobily, tablety i zápisníky.

Výrobky FOREWEAR k zakoupení v Koloběhu

Výrobky FOREWEAR k zakoupení v Koloběhu

Věrku jsem vyzpovídala a zde se o ní můžete dozvědět více.

Jak jste se dostala do obchůdku Koloběh?

Narazila jsem na inzerát, ve kterém hledali prodavačku pro charitativní second hand. Líbilo se mi, že se jedná o charitu a současně je to místo vhodné pro lidi se zdravotním handicapem. Tak jsem na inzerát odpověděla a nakonec tuto skvělou práci dostala.

Jak dlouho pracujete v obchůdku, kolik hodin týdně?

Jsem tady téměř rok. Uteklo to jako voda. Pracuji 4 hodiny denně, střídám se s Janičkou (rozhovor s paní Janou najdete zde).

Co zde děláte nejčastěji?

Pracuji jako prodavačka, čili hlavně se věnuji zákazníkům, nabízím, ukazuji zboží. Tím to ale nekončí, pak samozřejmě přijímám sbírky oblečení, pomáhám paní Zuzce (pozn. vedoucí obchodu) se vším, co je potřeba. Náplň práce se mi líbí, jsem zde moc spokojená.

Paní Věra při převzetí 12 pytlů s oblečením od zaměstnanců společnosti Etnetera Activate

Paní Věra při převzetí 12 pytlů s oblečením od zaměstnanců společnosti Etnetera Activate

Jak je to se zbožím v Koloběhu?

Nakupují u nás převážně ženy různého věku – mladší i starší. Velice nás těší, že kromě našich věrných zákazníků chodí pořád noví a noví zákazníci. Lidé si o našem obchůdku poví, doporučí ho svým známým a kamarádům a ti se k nám pak zajdou také podívat. Z toho máme velikou radost a za každé doporučení jsme vděční. Nejvíce u nás lidé nakupují oblečení a také hračky.

Jaké máte zájmy a koníčky kromě práce?

Jsem veliká milovnice zvířat. Ve svém volném čase se věnuji zvířátkům, která neměla tolik štěstí na milující páníčky a bezpečný domov. Kromě toho ráda čtu naučnou literaturu. Mám silné sociální cítění, proto ve svém volném čase ráda pomáhám tam, kde je to potřeba.

Jaké máte plány do budoucna?

Ráda bych si zakoupila usedlost v přírodě. Budu tam bydlet společně s kočkami a pejsky z útulků a budu se o ně starat. A pak taky pomohu obchůdku Koloběh – s reklamou a se vším dalším, co je potřeba.

Jak to vypadá v Koloběhu

Jak to vypadá v Koloběhu

Věrku, Janičku nebo Zuzku potkáte v obchůdku Koloběh, který se nachází na adrese Dittrichova 9 kousek od Karlova náměstí v Praze. Otevřeno má každý pracovní den od 10 do 17 hodin. Na Facebooku Koloběhu můžete též sledovat akce levná pondělí a vše za polovic.

Do Koloběhu můžete z vlastní iniciativy a bez předchozí domluvy zanést své oblečení, které již nevyužijete. Podpoříte tím alespoň malým dílem fungování tohoto hezkého a užitečného místa a možnost pracovního umístění jeho zaměstnanců.

Děkujeme Vám 🙂

A pokud budete chtít být informováni o akcích výměn oblečení pro veřejnost, které několikrát do roka spoluorganizujeme, sledujte náš Facebook, nebo nám na sebe pošlete mail a o všem Vás budeme včas informovat.

Ekologické výrobky FOREWEAR

Ekologické výrobky FOREWEAR

Komentáře