Kde to šije, tam je FOREWEAR – exkurze v chráněné šicí dílně

Milí přátelé,

opět pro Vás máme nové informace z naší kuchyně. Víte, že výrobky FOREWEAR jsou šité v chráněných dílnách? Hodně z Vás se nás ptá, jak to v takové chráněné dílně vypadá, a jste překvapeni, že takto pěkně a kvalitně ušité výrobky jsou šité právě zde. Abychom uspokojili Vaši zvědavost, máme pro Vás reportáž přímo z místa činu, tj. z Chotěboře, kde v chráněné šicí dílně FOKUS Vysočina vznikají naše výrobky.

Před Fokusem v Chotěboři

Před Fokusem v Chotěboři

Do Chotěboře jsme se vypravili ve středu 1.10.2014 vlakem. Přivítal nás pan Miroslav Kupec a paní Vlasta Teclová a vše nám ukázali a vysvětlili. FOKUS vytváří přes 80 pracovních míst pro lidi se zdravotním postižením. „Chráněnost“ spočívá v uměřené pracovní době vůči handicapu. V Chotěboři, Havlíčkově Brodě a Pelhřimově fungují chráněné dílny rukodělné, šicí, opravárenské, prádelna, lesní četa a občerstvení.

S paní Vlastou (uprostřed) a švadlenkami

S paní Vlastou (uprostřed) a švadlenkami

V chráněné šicí dílně v Chotěboři pracuje na zkrácený úvazek 6 žen, které to nemají v životě úplně jednoduché, jelikož mají lehké duševní onemocnění, což ovlivňuje také jejich možnosti zaměstnání. O tom, co je duševní onemocnění, doplňujeme video z pořadu internetové televize i-vysočina.cz Otazníky, ve kterém hovoří ředitelka FOKUSU Vysočina, Anna Šimonová.

Ženy do dílny docházejí na zkrácený úvazek tak, aby dílna fungovala cca 5-6 hodin denně. Běžné zakázky šicí dílny zahrnují menší opravy a úpravy šatů, šití pro interiéry (záclony, potahy na židle a sedačky), svatební šaty, hračky, panenky, ale také rybářské síťky. Moc nás těší, že z našich zakázek na šití výrobků FOREWEAR pokryjeme 1/3 celkových zakázek v šicí dílně, tj. 2-3 pracovní místa.

V šicí dílně

V šicí dílně

Paní Vlasta šicí dílnu vede a má na starost také kvalitu výsledných výrobků. Šití výrobků FOREWEAR není jednoduché. To je dáno především tím, že materiál, který využíváme, je recyklát ze starého oblečení, který nemá vždy stejné vlastnosti. Občas se švadlenky potýkají se stříháním z příliš tvrdého materiálu, někdy je materiál zase moc tlustý. Práci také přidává, když musí samy kreslit střihy na černý materiál, ze kterého vzniká černá sada výrobků jen s barevnými nitěmi a gumičkami. Museli jsme vzájemně celý proces dlouho ladit a stále vidíme, že je co zlepšovat.

Výroba černé sady FOREWEAR

Výroba černé sady FOREWEAR

V dílně pro nás právě došívají černou řadu výrobků EARTH, které byly již několik měsíců vyprodané a ke koupi pouze přes ZOOT Dobro, takže je již brzy budete moci opět nakupovat. Další zakázkou, kterou s dílnou připravujeme, je 100 zápisníků pro společnost AXA Assistance. Zápisníky budou krásně modročervené s modrými nitěmi a gumami – takové jsme ještě neměli, tak držte palce, aby se výsledek povedl.

Vizualizace zápisníku pro AXA Assistance

Vizualizace zápisníku pro AXA Assistance

A závěrem dovolte podělit se o několik dobrých zpráv a jednu pozvánku. Právě jsme dokončili další zakázku pro PwC ČR – zápisníky v oranžovém a červeném provedení. Proběhlo také předání 100 ks zápisníků v černém „svetru“ pro Envirocont, a právě finišujeme zakázku o 100 kusech pro společnost ČEPS. Na těchto zakázkách jsme několik měsíců usilovně pracovali, tak nás moc těší, že jsou zdárně dokončené.

Zápisníky pro PwC ČR

Zápisníky pro PwC ČR

A jelikož se blíží konec roku, mějme na paměti, že se Vám budou výrobky FOREWEAR hodit také jako krásné vánoční dárky. Kdo se s námi chcete potkat a výrobky nakoupit, přijďte i s vytříděným oblečením na 9. BazárekImpact Hub Praha, který proběhne v úterý 2.10.2014 od 19 hodin. Anebo se nám ozvěte a domluvíme se na ukázání výrobků osobně. Také zásoby obalů na knih o velikosti A5 se nám již tenčí, tak neváhejte.

Kdo s námi chcete být v častějším kontaktu a mít přehled o dění kolem projektu, „lajkujte“ nás na Facebooku. Přejeme Vám krásný den i celý víkend 🙂

Komentáře