Uspěli jsme v Cenách Francouzsko-české obchodní komory

Milí čtenáři,

máme velkou radost, když to vyjde a naše nepolevující úsilí je oceněno. Třeba jako v únoru, kdy jsme získali zvláštní ocenění poroty v Cenách Francouzsko-české obchodní komory 2020, které se letos konaly již po sedmé.

Markét s výhrou z dílny Brokis

Soutěž vyhledává ojedinělé, inovativní a odpovědné firmy ve třech kategoriích: originální podnikatelský příběh, pomoc potřebným a společenská odpovědnost jako součást byznys plánu a propagace dobrého jména Francie jako přirozená součást podnikání.

Hlavními vítězi byly společnosti Aleego, Zatiší Group a Lékaři bez hranic. A my jsme získali cenu ❤ odborné poroty, kterou předával Petr Novotný z Institutu Cirkulární Ekonomiky společně se zástupcem Praha.eu. Cenou je sklářský skvost z dílny Brokis.

Vítězové Cen Francouzsko-české obchodní komory 2020, záznam akce a foto: Archiv FČOK

Dle slov organizátorů soutěže: „Odbornou porotu zaujalo nadšení zakladatelky projektu, Markéty Borecké, která se projektu věnuje dlouhodobě a dokázala efektivně propojit téma cirkulární ekonomiky s fungujícím podnikatelským modelem. Zvláštní cenu poroty získala za svůj přístup i výsledky, jako ztělesnění úspěšného podnikatelského příběhu, který je zároveň odpovědný ke svému okolí a životnímu prostředí.

Porota mj. ocenila naši spolupráci s některými francouzskými společnostmi, které jsou také členy Francouzsko-české obchodní komory. Začalo to už v roce 2014, kdy jsme vytvořili recyklované zápisníky pro společnost AXA Assistance a vznikl design od Zuzky Jurové v barvách trikolory, které jsou zároveň i korporátní barvy společnosti.

Zápisníky z recyklovaného textilu pro společnost AXA Assistance

Dlouhodobá spolupráce probíhá s francouzskou společností Veolia. V průběhu let proběhlo 5 sbírek oblečení a vzniklo již několik designů pro různé druhy výrobků, naposledy kapsičky do tašky či kabelky s přírodním motivem z větviček a listů sesbíraných v okolní přírodě.

Paní Eliška šije recyklované kapsičky pro společnost Veolia

Další francouzskou společností, pro kterou jsme připravili limitovanou designovou sérii vánočních dárků je společnost Edenred. Vznikly tak recyklované obaly na knihy v červeno-bílém designu, které zaměstnanci dostali jako vánoční dárek i poděkování za zapojení do sběru oblečení.

Kniha v obalu od FOREWEAR v designu pro Edenred

Pro další francouzskou společnost UP Česká republika jsme vyrobili obaly na knihy s motivy zajímavých míst naší země. Rozhodli se pro jednoduchý černobílý design doplněný oranžovou barvou gum a nití. ČT1 se podařilo natáčet v šicí dílně reportáž o FOREWEAR pro program Gejzír právě v době, kdy švadlenky šily tuto zakázku. Reportáž je ke shlédnutí zde.

Design obalu na knihu pro UP Česká republika

Jsme rádi, že v našem podnikání můžeme podporovat dobrou myšlenku neplýtvání a odpovědné výroby propagačních předmětů též podle Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v rámci dobrovolných závazků, ke kterým jsme se s projektem FOREWEAR přihlásili jako první už v roce 2018.

Markét s cílem udržitelného rozvoje, který ve FOREWEAR ctíme, foto: Štěpán Hon

Líbí se Vám, co děláme? Ještě od nás nemáte vlastní limitovanou sérii recyklovaných předmětů? Myslíme, že je na čase to změnit, a těšíme se na kontakt od Vás.

Markét z FOREWEAR

Komentáře