Fakulta informačních technologií VUT Brno

Studentské organizéry

září 2020

Pro nové studenty Fakulty informačních technologií VUT v Brně jsme jako dárek připravili organizéry s kapsou na tablet s nejrůznějšími motivy z internetového a počítačového prostředí. Organizéry poslouží i na další drobnosti, které by jinak hůř hledaly své místo v tašce, batohu nebo kabelce.

Zajímavost o zakázce

Na výrobě recyklovaných organizérů pro studenty se podílela také paní Líba (55 let). Je vyučená šička, která ale také během svého života pracovala v kuchyni i jako pokladní v Penny, kde jí začaly problémy s krční páteří. V roce 2016 prodělala operaci dvou vyhřezlých plotýnek a s prvním stupněm invalidního důchodu s omezeným pohybem našla přes inzerát práci až o dva roky později v naší chráněné dílně. Je zde maximálně spokojená jak s pracovní dobou 28 hodin týdně, tak s náplní práce a super kolektivem. Na výrobcích FOREWEAR našívá nášivky a gumy. Sama říká: „Šití mne moc baví už od mala. Mám 3 děti, tak bylo vždy na koho šít. Mám i 11letého vnuka a 3letou vnučku, a pro tu nejraději tvořím různá zvířátka, panenky, čepičky a podobně.“ Jako koníčka má práci na zahrádce, pletení a háčkování. A její plány do budoucna? Snad jen, aby se ve zdraví dočkala důchodu a užívala si vnoučat, které miluje.

Děkujeme paní Borecké za spolupráci a trpělivost při tvorbě propagačních předmětů. Věříme, že udělají nejen radost, jak prvákům tak významným návštěvám fakulty, pro které jsou určeny, ale také pomůžou – životnímu prostředí i lidem, kteří to potřebují.
Ing. Petr HajdukTajemník fakulty, FIT VUT Brno