Borůvka Praha

Obaly na knihy, záložky do knih a sešity

září 2015

Na podzim 2015 vznikla krásná sada výrobků pro naši spřátelenou organizaci Borůvka Praha o.p.s. Naše spolupráce a koncept sociálního podnikání tak dostávají ještě hlubší význam.

Zajímavost o zakázce

Tato spolupráce měla opravdu mnoho rozměrů. Nejenže jsme vytvořili nový výrobek na přání Borůvky Praha - záložky do knih, ale do výroby jsme zapojili jak chotěbořskou chráněnou dílnu, tak chráněnou rukodělnou a papírenskou dílnu Lemniskáta v Praze. Pro doplnění můžeme uvést, že s naší spřátelenou organizací Borůvka Praha spolupracujeme na organizování sbírek oblečení už několik let a za tu dobu se nám podařilo shromáždit přes 30 tisíc kg oblečení a dát mu nové využití.

S Markétou Boreckou a projektem FOREWEAR spolupracujeme od roku 2014. Markéta nám pomáhá organizovat sbírky oblečení ve firmách. Pěkné kousky se prodají v našem charitativním secondhandu a podpoří tím pracovní místo pro zaměstnankyni se zdravotním handicapem. To, co nevyužijeme, putuje dále k těm, kteří to potřebují, a část, která už se využít nedá, jde na zpracování textilu způsobem, jak to umí jen FOREWEAR. Abychom utužili naši spolupráci a i my měli své krásné výrobky, nechali jsme si vyrobit obaly na knihy, záložky do knih a sešity. Výrobky jsou krásné a budou sloužit k další pomoci – kdo nás podpoří určitou částkou, dostane na oplátku krásný dárek. Takto budeme moci poskytnout naši pomoc i dalším lidem se zdravotním postižením. Markéto, děkujeme za pomoc, moc si toho vážíme a moc dobře se s tebou pracuje.
Veronika SuchánkováFundraising a PR – Borůvka Praha o.p.s.